NOU!!!! Actualitat Campionat Social de Resistència

CRÒNICA DE LA SEGONA CURSA DEL CAMPIONAT DE RESISTÈNCIA

Data: 2 de juliol del 2022

Format: Resistència mixta LMP + Grup C, per parelles, 12 equips inscrits, 24 pilots.

Vencedors mànigues dissabte matí: Besay Porta i Toni Palanca, 724,121 voltes

Vencedors mànigues dissabte tarda: Dani SR i Dani JR, 724,033 voltes

Vencedors absoluts: Besay Porta i Toni Palanca, 724,121 voltes

RESULTATS FINALSCLASSIFICACIÓ ACTUAL

Fotografíes dissabte matí

Fotografies dissabte dinar

Fotografíes dissabte tarda

CRÒNICA DE LA PRIMERA CURSA DEL CAMPIONAT DE RESISTÈNCIA

Data: 12 i 13 de maig del 2022

Format: Resistència LMP, per parelles

Vencedors màniga dijous: Besay – Palanca, 441 voltes

Vencedors màniga divendres: Ray – Eliot, 433 voltes

Vencedors absoluts: Besay – Palanca, 441 voltes

Fotografies dijous

Fotografies divendres

Final divendres

Resultats

Classificació provisional

ACTUALITAT DEL CAMPIONAT SOCIAL 2022, BUDELLETS SLOT CLUB

CRÒNICA DE LA 2A CURSA EN CATEGORIA GT, Social Budellets 2022

Categoria: GT

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Oriol Visa, 203v.

Vencedor regona màniga dijous: Valeri Jonama, 216v.

Vencedor primera màniga divendres: Dani JR, 209v

Vencedor regona màniga divendres: Carles Cabeza, 215v

Vencedor absolut: Valeri Jonama, 216v.

Volta ràpida: Josete, 12:742, pista 2

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA GRUP “C”, Social Budellets 2022

Categoria: Grup “C” Slot.it

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Toni Roset, 207v.

Vencedor segona màniga dijous: Dani González, 212v.

Vencedor primera màniga divendres: Ferry Borrell, 205v.

Vencedor segona màniga divendres: Josete, 214v.

Vencedor absolut: Josete, 214v.

Volta ràpida: Josete, 13:061, pista 4.

ResultatsFitxa tècnica – Classificació social Individual Classificació per grups

Galeria de fotografies

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA F1 NSR, Social Budellets 2022

Categoria: F1 NSR

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Rafa, 209v.

Vencedor segona màniga dijous: Eliot, 209v.

Vencedor primera màniga divendres: Toni Roset, 206v.

Vencedor segona màniga divendres: Dani, 214v.

Vencedor absolut: Dani González, 214v.

Volta ràpida: Josete, 12:866, pista 4.

ResultatsFitxa tècnicaClassificació social IndividualClassificació per grups

Fotografies:

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA LMP, Social Budellets 2022

Categoria: LMP

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Rafa, 210v.

Vencedor segona màniga dijous: Josete, 214v.

Vencedor primera màniga divendres: Ray, 210v.

Vencedor segona màniga divendres: Dani, 216v.

Vencedor absolut: Dani González, 216v.

Volta ràpida: Dani González, 12:742, pista 4.

ResultatsFitxa tècnicaClassificació social IndividualClassificació per grups

Fotografies:

CRÒNICA DE LA 1a CURSA en CATEGORIA GT, Social Budellets 2022

Dimecres 12, dijous 13 i divendres 14 de gener del 2022

Categoria: GT1/GT2/GT3

Format: individual

Vencedor primera màniga dimecres: Òscar, 195v

Vencedor segona màniga dimecres: Dani, 213v

Vencedor primera màniga dijous: Oliván, 205v

Vencedor segona màniga dijous: Besay, 216v

Vencedor primera màniga divendres: Carbajo, 208v

Vencedor segona màniga divendres: Palanca, 214v

Vencedor absolut: Besay, 216v

Volta ràpida: Besay, 12:755, pista 4

ResultatsFitxa TècnicaClassificació Campionat Social Individual Classificació per grups

Fotografies:

Crònica segona cursa resistència Grup “C”, Campionat Social 2021

Crònica segona cursa resistència Grup “C”, Campionat Social 2021

Data: 2, 3 i 4 de juny de 2021

Categoria: Grup “C”, resistència

Format: Parelles

Vencedors mànigues dimecres: Toni Roset i Carles Cabeza

Vencedors mànigues dijous: Valeri Jonama i Dani González

Vencedors mànigues divendres: Besay Porta i Toni Palanca

Vencedors absoluts:Besay Porta i Toni Palanca

Volta ràpida: 13:161 (Josete-Germà), pista 4

Fitxa TécnicaResultatsClassificació

Fotografies:

Crònica cursa preparatoria InterVallès, a benefici del Club Slot Palau

A una setmana vista de la primera prova del InterVallès 2021, s’ha organitzat un meeting per posar a punt els cotxes davant aquesta esperada cita. No s’han fet verificacions tècniques dels vehicles. La recaptació íntegra dels drets d’inscripció es cediran al Club Slot Palau, actualment en fase de muntatge del seu nou circuit social. Moltes gràcies a tots els que heu col·laborat en aquesta iniciativa solidària entre dos clubs d’slot germans!.

Data: 28, 29, 30 d’abril i 1 de maig 2021

Categoria: FÓRMULA 1 NSR

Format: Individual

Inscripcció: 40 pilots

Vencedor mànigues dimecres: Enric de Sant Cugat

Vencedor mànigues dijous: Besay Porta

Vencedor mànigues divendres: Toni López (Palanca)

Vencedor mànigues dissabte: Dani González

Vencedor absolut: Besay Porta

Volta ràpida: Besay, 12:702

RESULTATS: al final de la pàgina. La cursa no era puntuable per cap campionat.

Galeria de fotografies:

Primera màniga dimecres
Segona màniga dimecres
Resultats dimecres

Resultats mànigues dijous

Dissabte de pluja i colors
Pantalla final
Pantalla final
Pantalla final
Pantalla final

Crònica segona cursa Campionat Social 2021 – Resistència “Grup C”

Data: 24, 25 i 26 de febrer 2021

Categoria: Grup C

Format: Resistència per parelles

Vencedors mànigues dia 24: Oriol i Ricard (Láncia)

Vencedors mànigues dia 25: Dani i Valeri (Nissan)

Vencedors mànigues dia 26: Besay i Palanca (Porsche 962 IMSA)

Vencedors general: Besay i Palanca

ResultatsClassificacióFull tècnic

Fotografies:

Inici màniga dimecres 24
Òscar – Juanma, Porsche 962 IMSA
Rubén – JoanK, Nissan 89c
Toni F – Jaume T, Toyota 88c
Ferran – David, Nissan 89c
Oriol – Ricard, Lancia LC2/86
Final màniga dimecres
Inici màniga dijous

Dani – Valeri, Nissan 89
Rafa – Dani JR, Porsche 962 IMSA
Andi – Cánovas, Porsche 962c LH
Xavi – Marc, Mazda
Criado – Vilà, Nissan 89r
Jaume P – Enrique, Toyota 88c
Verificacions dijous
Esperant l’inici …
Final màniga de dijous
Primer relu, màniga del divendres
Pipo – Enric, Nissan 89C
Germà – Josete, Nissan 89C
Carles – Toni R, Nissan 89C
Cesc – Albert, Nissan 89C
El cotxe vencedor, Besay – Palanca, Porsche 962 IMSA

CRÒNICA PRIMERA CURSA SOCIAL 2021

Data: 17, 18 i 19 de febrer 2021

Categoria: GT

Format: Individual

Vencedor mànigues dia 17: Dani González

Vencedor mànigues dia 18: Valeri Jonama

Vencedor mànigues dia 19: Besay Porta

Vencedor general: Besay Porta

ResultatsFitxa Tècnica

Fotos

1a màniga: Jaume T, Ferran, David, JuanMa, Toni F

2ª màniga: Enrique, Jaume P, Pipo, Carles,
Dani G.

3ª màniga: Rubén, Isma, JoanK, Òscar, Toni R.
Tres débutants: JoanK, Isma i Rubén
4a. màniga: Enric, Xavi, Cànovas, Andi i Valeri
5ª màniga: Besay, Criado, Palanca, Vilà i Cesc
6ª màniga: Dani JR, Rafa, Albert, Josete i Germà

1a carrera Grup C Campionat Social 2020

Màgnific inici del Social 2020, amb 26 pilots a la sortida i amb unes mànigues apretadisimes.

No nombrarem a ningú perque tothom va estar genial i les mecàniques molt igualades, fet que va fer de la cursa un espectacle.

Gràcies a tots per venir i us esperem a la propera que promet.

Aquí us deixo les fotos de la cursa.