NOU!!!! Actualitat Campionat Social de Resistència

CRÒNICA DE LA SEGONA CURSA DEL CAMPIONAT DE RESISTÈNCIA

Data: 2 de juliol del 2022

Format: Resistència mixta LMP + Grup C, per parelles, 12 equips inscrits, 24 pilots.

Vencedors mànigues dissabte matí: Besay Porta i Toni Palanca, 724,121 voltes

Vencedors mànigues dissabte tarda: Dani SR i Dani JR, 724,033 voltes

Vencedors absoluts: Besay Porta i Toni Palanca, 724,121 voltes

RESULTATS FINALSCLASSIFICACIÓ ACTUAL

Fotografíes dissabte matí

Fotografies dissabte dinar

Fotografíes dissabte tarda

CRÒNICA DE LA PRIMERA CURSA DEL CAMPIONAT DE RESISTÈNCIA

Data: 12 i 13 de maig del 2022

Format: Resistència LMP, per parelles

Vencedors màniga dijous: Besay – Palanca, 441 voltes

Vencedors màniga divendres: Ray – Eliot, 433 voltes

Vencedors absoluts: Besay – Palanca, 441 voltes

Fotografies dijous

Fotografies divendres

Final divendres

Resultats

Classificació provisional

ACTUALITAT COPA LEÓN SCALEXTRIC 2022

CRÒNICA DE LA SEGONA CURSA DE LA COPA LEÒN 2022

Data: dissabte 11 de juny del 2022

Participants: 14 pilots

Vencedor màniga 1: Valeri Jonama

Vencedor màniga 2: Dani González

Vencedor màniga 3: Xavi R.

Vencedor màniga 4: Dani González

Volta rapida: Valeri Jonama, 15:645

CRÒNICA DE LA PRIMERA CURSA DE LA COPA LEÒN 2022

Data: Dissabte 12 de febrer del 2022

Participants: 15 pilots

Vencedor màniga 1: Jaume Portet

Vencedor màniga 2: Dani González

Vencedor màniga 3: Dani JR

Vencedor màniga 4: Dani González

Volta rapida: Dani González, 15:991

FITXA TÈCNICA – RESULTATS – CLASSIFICACIÓ

ACTUALITAT DEL CAMPIONAT SOCIAL 2022, BUDELLETS SLOT CLUB

CRÒNICA DE LA 2A CURSA EN CATEGORIA GT, Social Budellets 2022

Categoria: GT

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Oriol Visa, 203v.

Vencedor regona màniga dijous: Valeri Jonama, 216v.

Vencedor primera màniga divendres: Dani JR, 209v

Vencedor regona màniga divendres: Carles Cabeza, 215v

Vencedor absolut: Valeri Jonama, 216v.

Volta ràpida: Josete, 12:742, pista 2

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA GRUP “C”, Social Budellets 2022

Categoria: Grup “C” Slot.it

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Toni Roset, 207v.

Vencedor segona màniga dijous: Dani González, 212v.

Vencedor primera màniga divendres: Ferry Borrell, 205v.

Vencedor segona màniga divendres: Josete, 214v.

Vencedor absolut: Josete, 214v.

Volta ràpida: Josete, 13:061, pista 4.

ResultatsFitxa tècnica – Classificació social Individual Classificació per grups

Galeria de fotografies

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA F1 NSR, Social Budellets 2022

Categoria: F1 NSR

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Rafa, 209v.

Vencedor segona màniga dijous: Eliot, 209v.

Vencedor primera màniga divendres: Toni Roset, 206v.

Vencedor segona màniga divendres: Dani, 214v.

Vencedor absolut: Dani González, 214v.

Volta ràpida: Josete, 12:866, pista 4.

ResultatsFitxa tècnicaClassificació social IndividualClassificació per grups

Fotografies:

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA LMP, Social Budellets 2022

Categoria: LMP

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Rafa, 210v.

Vencedor segona màniga dijous: Josete, 214v.

Vencedor primera màniga divendres: Ray, 210v.

Vencedor segona màniga divendres: Dani, 216v.

Vencedor absolut: Dani González, 216v.

Volta ràpida: Dani González, 12:742, pista 4.

ResultatsFitxa tècnicaClassificació social IndividualClassificació per grups

Fotografies:

CRÒNICA DE LA 1a CURSA en CATEGORIA GT, Social Budellets 2022

Dimecres 12, dijous 13 i divendres 14 de gener del 2022

Categoria: GT1/GT2/GT3

Format: individual

Vencedor primera màniga dimecres: Òscar, 195v

Vencedor segona màniga dimecres: Dani, 213v

Vencedor primera màniga dijous: Oliván, 205v

Vencedor segona màniga dijous: Besay, 216v

Vencedor primera màniga divendres: Carbajo, 208v

Vencedor segona màniga divendres: Palanca, 214v

Vencedor absolut: Besay, 216v

Volta ràpida: Besay, 12:755, pista 4

ResultatsFitxa TècnicaClassificació Campionat Social Individual Classificació per grups

Fotografies:

Lliurament de premis Campionat Social 2021

El passat divendres dia 17 de desembre del 2021, es va celebrar l’acte de lliurament de premis del Campionat Social 2021, una vegada finalitzades totes les competicions.

Aquest campionat social s’ha dividit enguany en dues modalitats, Individual i Resistència.

El campionat Individual ha estat guanyat per Besay Porta, amb 336 punts, seguit de Valeri Jonama amb 294 i Dani González, amb 272.

El campionat de Resistència ha estat per Besay Porta-Toni Palanca, amb 90 punts, seguits de Valeri Jonama-Dani González amb 78 i de Josete-Germà Portet, amb 70.

Pel que fa las güanyadors del diferents grups, i que ascendeixen de categoria, han estat:

Grup 3: Besay Porta i Toni Palanca, ascendeixen al Grup 2

Grup 2: Pipo i Cesc Figueras, ascendeixen al Grup 1

Grup 1: Valeri Jonama, Dani González i Josete, es mantenen al Grup 1

Es lliurà també premis als participants que s’han inscrit al major nombre de curses. Els premis consistiren en vals de compra a bescanviar a la botiga de Cric Crac, a Igualada.

Cronica segona cursa Resistència LMP, per parelles

Data: Dimecres 15 (1 màniga) i dijous 16 de desembre del 2021 (2 mànigues)

Format: Resistència per parelles, categoria LMP reglament campionat social.

Guanyadors màniga dimecres: Oriol Visa i Pipo (Toyota SRC), 343 voltes

Guayadors màniga dijous tarda: Cesc Figueras i Josep Vilà (Audi R18 NSR), 353 voltes

Guanyadors màniga dijous nit: Besay Porta i Toni Palanca (Lola B9/60 Slot.it), 364 voltes

Guanyadors absoluts: Besay Porta i Toni Palanca

Volta rapida: Besay Porta, 12,703, pista 2

Full tècnicResultatsClassificació Final

Fotografies:

NOU! Crònica del GP de Nürburgring, InterVallès 2021

CRÒNICA DEL GP DE NÜRBURGRING, InterVallès 2021 a Budellets

Dijous 25 i divendres 26 de novembre 2021

Categoria: Fórmula 1 – NSR

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Dani González, 210 voltes

Vencedor segona màniga dijous: Valeri Jonama, 211 v.

Vencedor primera màniga divendres: Cesc Figueras, 206 v.

Vencedor segona màniga divendres: Besay Porta, 214 v.

Vencedor absolut: Besay Porta, 214 v.

Volta ràpida: Besay Porta, 12:904, pista 4

Resultats – Fitxa Tècnica – Classificació Campionat InterVallès – Classificació per grups

Fotografies:

Crònica 2ª Cursa TTM

Crònica segona cursa TTM, Campionat Social 2021

Data: 30 de setembre i 1 d’octubre de 2021

Categoria: TTM amb els GT3 de NSR

Format: Individual

Vencedor mànigues dijous: Besay Porta

Vencedor mànigues divendres: Dani González

Vencedor General: Besay Porta

Volta ràpida: Besay Porta, 13:174, pista 4

Resultats

Fotografies:

Crònica 2a cursa Categoria GT

Campionat Social Budellets 2021

Dijous 16 i divendres 17 de setembre 2021

Categoria: GT1/GT2/GT3

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Oriol Visa, 195v

Vencedor segona màniga dijous: Josep Andinyach, 210v

Vencedor tercera màniga dijous: Besay Porta, 216v

Vencedor primera màniga divendres: Toni Gómez, 208v

Vencedor regona màniga divendres: Dani González, 215v

Vencedor absolut: Besay Porta, 216v

Volta ràpida: Dani JR, 12:934, pista 4

Resultats Fitxa TècnicaClassificació Campionat SocialClassificació per grups

Fotografies:

Jornada de Portes Obertes 2021

Hem afegit un bloc, per recollir les imatges i les reaccions de la Jornada de Portes Obertes, 2021, que es va celebrar el passat día 11 de setiembre en el marc de la Festa Major de Castellar del Vallès.

Va estar un gran éxit de participació amb más de 120 nens/es acompanyats del seus pares i mares, que van poder gaudir una estona del norte hobby. Val a dir que tots ella/es s’ha van passar molt bé.

El reportage fotografic el podeu trovar AQUÍ