Cròniques del Campionat Social 2023, Budellets Slot Club

cap_r1_c1

Tercera cursa categoria LMP del Campionat 2023

DANI GONZÁLEZ de Budellets Slot Club, campió absolut del Social 2023 de Budellets. Succeeix als anteriors campions Josete (2022), Besay (2021) i Germà (2021), com a vencedors mès recents.

Josete del Club Slot Palau, ha obtingut el sots-campionat, no havent pogut revalidar el títol de l’any passat. El tercer lloc del podi ha estat per Carles Cabeza, de BSC.

Aquesta cursa ha estat la darrera que s’ha corregut en la pista NINCO del club. A partir del proper campionat, es correrà en la nova pista SCALEAUTO.

Data: 28 i 29 de setembre del 2023

Categoria: LMP, motor SIT Flat 6, modalitat individual.

Pilots participants: 30

Vencedor primera màniga dijous: Albert (Toyota SRC), 213v

Vencedor segona màniga dijous: Rafa (Pescarolo Avant), 215v

Vencedor primera màniga divendres: Ray (Radical SCA), 216v

Vencedor segona màniga divendres: Dani G (Toyota SRC), 222v

Vencedor absolut: Dani González (Toyota SRC), 222v

Volta ràpida: Carles Cabeza(Porsche 963 SCA), 12:547, pista 5

RESULTATSFITXA TÈCNICA

CLASSIFICACIÓ GENERAL FINAL INDIVIDUAL

CLASSIFICACIÓ FINAL PER GRUPS

Fotografies mànigues del dijous

Fotografies mànigues del divendres

Tercera cursa categoria GT del Campionat 2023

Data: 7 i 8 de setembre del 2023

Categoria: GT, motor caixa llarga, 22.500 rpm 4,5 UMS, modalitat individual.

Pilots participants: 27

Vencedor primera màniga dijous: Enric Segura, 207 voltes

Vencedor segona màniga dijous: Dani González, 218 voltes

Vencedor primera mànga divendres: Ray Colacios, 212 voltes

Vencedor segona màniga divendres: Josete, 220 voltes

Vencedor absolut: Josete (Porsche 911 GT1 Slot.it), 220 voltes

Volta ràpida: Josete, 12:491, pista 4.

RESULTATSFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓ ACTUALCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

Fotografies mànigues dijous:

Fotografies mànigues divendres:

Tercera cursa categoria Grup C del Campionat 2023

Data: 13 i 14 de juliol del 2023

Categoria: Grup C Slot.it, motor Flat6, modalitat individual.

Pilots participants: 26

Vencedor primera màniga dijous: Enric, 207 voltes

Vencedor segona màniga dijous: Dani SR, 220 voltes

Vencedor primera màniga divendres: Toni Gómez, 210 voltes

Vencedor segona màniga divendres: Josete, 218 voltes

Vencedor absolut: Dani SR, 220 voltes

Volta ràpida: Dani SR, 12:681, pista 4

RESULTATS – FITXA TÈCNICA – CLASSIFICACIÓ ACTUAL

CLASSIFICACIÓ ACTUAL PER GRUPS

Fotografies sessió dijous:

Fotografies sessió divendres:

Segona cursa categoria LMP del Campionat 2023

Data: 8 i 9 de juny del 2023

Categoria: LMP, motor Slot.it Flat6, modalitat individual. Pilots participants: 26

Vencedor primera màniga dijous: Besay Porta, Lola Slot.it, 225,068 voltes

Vencedor segona màniga dijous: Dani González, Audi R18 Slot.it, 219,096 v.

Vencedor primera màniga divendres: Raimundo Colacios, Radical SCA, 216,007 v.

Vencedor segona màniga divendres: Carles Cabeza, Toyota SRC, 223,033 v.

Vencedor absolut: Besay Porta, 225,068 voltes

Volta ràpida: Besay Porta, 12:444, pista 4

RESULTATSFITXA TÈCNICA VERIFICACIONSCLASSIFICACIÓ GENERALCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

Fotografies sessió dijous:

Fotografies sessió divendres:

Segona cursa categoria GT del Campionat 2023

Data: 27 i 28 d’abril del 2023

Categoria: GT, modalitat individual

Vencedor màniga dijous: Josete, 222,096v.

Vencedor primera màniga divendres: Òscar Vilanova, 204,105v.

Vencedor segona màniga divendres: Dani González, 222,113v.

Vencedor absolut: Dani González, 222,113v.

Volta ràpida: Josete, 12:477, pista 4.

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓ GENERALCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

Fotografies dijous:

Fotografies divendres:

Segona cursa categoria Grup C del Campionat 2023

Data: 23 i 24 de març del 2023

Categoria: Grup “C”, modalitat individual

Vencedor primera màniga dijous: Josep Vilà, 212 voltes

Vencedor segona màniga dijous: Valeri Jonama, 219 voltes

Vencedor primera màniga divendres: Rafa, 217 voltes

Vencedor segona màniga divendres: Dani G., 220 voltes

Vencedor absolut: Dani González, 220 voltes

Volta ràpida: M. Cánovas, 12:628 pista 4

RESULTAT FINALFITXA TECNICACLASSIFICACIÓ ACTUALCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

Fotografies mànigues dijous

Fotografies mànigues divendres

Primera cursa Categoria LMP del Campionat 2023

Data: 9 i 10 de març del 2023

Categoria: Le Mans Prototipes, modalitat individual

Vencedor primera màniga dijous: Jordi Domínguez, 200v.

Vencedor segona màniga dijous: Dani González, 223v.

Vencedor primera màniga divendres: Besay Porta, 226v.

Vencedor segona màniga divendres: Josete López, 221v.

Vencedor absolut: Besay Porta, 226v.

Volta ràpida: Besay Porta, 12:440, pista 4

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓ ACTUALCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

Fotografies mànigues dijous

Fotografies mànigues divendres

Primera cursa del Campionat 2023, Categoria GT

Data: 9 i 10 de febrer del 2022

Cursa: 2/9

Categoria: 1a Cursa GT

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Albert Figuerola, 210v.

Vencedor segona màniga dijous: Josete, 220v.

Vencedor primera màniga divendres: Cesc Figueras, 212v.

Vencedor segona màniga divendres: Toni Palanca, 217v.

Vencedor absolut: Josete, 220v.

Volta ràpida: Josete, 12:535, pista 4

RESULTATSFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓ ACTUAL

GALERIA DE FOTOGRAFIES MÀNIGUES DIJOUS

GALERIA DE FOTOGRAFIES MÀNIGUES DIVENDRES

Primera cursa del Campionat 2023, Grup C

Data: 17 i 18 de novembre del 2022

Cursa: 1/9

Categoria: 1a cursa Grup C

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Jaume Portet, 204 voltes

Vencedor segona màniga dijous: Dani JR, 211 voltes

Vencedor primera màniga divendres: Valeri Jonama, 215 voltes

Vencedor segona màniga divendres: Josete, 213 voltes

Vencedor absolut: Valeri Jonama, 215 voltes

Volta ràpida: Valeri Jonama, 12:942, pista 6

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓ ACTUALCLASSIFICACIÓ PER GRUPS ACTUAL

Fotografies de les mànigues del dijous

Fotografies de les mànigues del divendres

Cròniques de la Challenge Ferrari 2023

4a cursa, dissabte 23 de setembre

Dani González, Campió absolut!!!!

Pilots participants: 8

Resultats:

3a cursa, dissabte 20 de maig de 2023

PILOTS PARTICIPANTS: 15

Fotografies, resultats i classificació actual

A manca d’una cursa, el campionat es decidirà en la darrera, a celebrar el dia 16 de setembre

2a cursa, dissabte 4 de març de 2023

PILOTS PARTICIPANTS: 11

Fotografies i classificació

1a cursa, dissabte 18 de febrer 2023

PILOTS PARTICIPANTS: 10

Fotografies i classificació

Budellets Summer Race 2023

Data: dissabte 1 de juliol del 2023

Equips participants: 10

RESULTATSFITXA TÈCNICA

Recull de fotografies cursa matí (clàssics motor NSR Shark 21,5k)

Recull de fotografies del dinar a l’Era de Can Petasques

Recull de fotografies cursa tarda (LMP motor Slot.it Flat 6)

Lliurament de records a la participació

Slot Girona

Slot Torrassa

JaumeRing

Fast Boys

NSR Slot Terrassa

Filiprim Team

RTR Slot Terrassa

Guatxipei

DRC Budellets

GT Galletita, campions

Crònica de la 2a cursa del InterVallès 2023, disputada a Budellets Slot Club

Data: 25 i 26 de maig del 2023

Cursa: 2 de 4

Participants: 24 pilots

Categoria: Clàssics amb motor NSR Shark 21,5K, reglament tècnic InterVallès

Mànigues de 10 minuts per carril, 8 carrils, 3 mànigues en total, una dijous i dues divendres.

Vencedor màniga dijous: Rafa (NSR Porsche 917/10), 338v.

Vencedor primera màniga divendres: Dani SR (NSR Porsche 908/3), 355v.

Vencedor segona màniga divendres: Toni Palanca (Slot.it Matra 670b), 355v.

Vencedor absolut: Toni Palanca (Slot.it Matra 670b), 355v.

Volta ràpida: Toni Palanca, 13:084, pista 4

RESULTATS FITXA TÈCNICA VERIFICACIONSCLASSIFICACIÓ ACTUAL

La propera cursa, tercera del campionat, es disputarà a les instalacions de Martorelles del Club Slot Palau, pista a determinar.

Fotografies màniga dijous:

Fotografies mànigies divendres:

Final del Campionat Social de Resistència

CRÒNICA DE LA TERCERA CURSA DEL CAMPIONAT DE RESISTÈNCIA

Dani González, campió absolut

Data: 15 i 16 de desembre del 2022

Format: Resistència Grup C, per parelles, 15 equips inscrits, 30 pilots.

Vencedors màniga dijous: Marc Oliván i Xavi Faura, 434 voltes

Vencedors màniga divendres: Dani González i Valeri Jonama, 442 voltes.

Vencedors absoluts: Dani González i Valeri Jonama, 442 voltes

FITXA TÈCNICARESULTATS FINALSCLASSIFICACIÓ FINAL DEL CAMPIONAT

Fotografies màniga dijous

Fotgrafies màniga divendres

Classificació general FINAL

CRÒNICA DE LA SEGONA CURSA DEL CAMPIONAT DE RESISTÈNCIA

Data: 2 de juliol del 2022

Format: Resistència mixta LMP + Grup C, per parelles, 12 equips inscrits, 24 pilots.

Vencedors mànigues dissabte matí: Besay Porta i Toni Palanca, 724,121 voltes

Vencedors mànigues dissabte tarda: Dani SR i Dani JR, 724,033 voltes

Vencedors absoluts: Besay Porta i Toni Palanca, 724,121 voltes

RESULTATS FINALSCLASSIFICACIÓ ACTUAL

Fotografíes dissabte matí

Fotografies dissabte dinar

Fotografíes dissabte tarda

CRÒNICA DE LA PRIMERA CURSA DEL CAMPIONAT DE RESISTÈNCIA

Data: 12 i 13 de maig del 2022

Format: Resistència LMP, per parelles

Vencedors màniga dijous: Besay – Palanca, 441 voltes

Vencedors màniga divendres: Ray – Eliot, 433 voltes

Vencedors absoluts: Besay – Palanca, 441 voltes

Fotografies dijous

Fotografies divendres

Final divendres

Resultats

Classificació provisional

RESÚM DEL CAMPIONAT SOCIAL 2022 a BUDELLETS SLOT CLUB

CRÒNICA DE LA 2A CURSA CATEGORIA GRUP C, Social Budellets 2022

Data: 17 i 18 de novembre del 2022

Categoria: Grup C

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Josep Vilà, 205 voltes

Vencedor segona màniga dijous: Eliot, 216 voltes

Vencedor primera màniga divendres: Besay Porta, 217 voltes

Vencedor segona màniga divendres: Pipo, 218 voltes

Vencedor absolut: Pipo, 218 voltes

Volta ràpida: Dani González, 12:749, pista 2

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓ FINALCLASSIFICACIÓ PER GRUPS FINAL

CRÒNICA DE LA 2A CURSA EN CATEGORIA LMP, Social Budellets 2022

Data: 8 i 9 de setembre 2022

Categoria LMP

Format: Individual

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICA

Fotografies

CRÒNICA DE LA 2A CURSA EN CATEGORIA GT, Social Budellets 2022

Categoria: GT

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Oriol Visa, 203v.

Vencedor regona màniga dijous: Valeri Jonama, 216v.

Vencedor primera màniga divendres: Dani JR, 209v

Vencedor regona màniga divendres: Carles Cabeza, 215v

Vencedor absolut: Valeri Jonama, 216v.

Volta ràpida: Josete, 12:742, pista 2

RESULTAT FINALFITXA TÈCNICACLASSIFICACIÓCLASSIFICACIÓ PER GRUPS

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA GRUP “C”, Social Budellets 2022

Categoria: Grup “C” Slot.it

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Toni Roset, 207v.

Vencedor segona màniga dijous: Dani González, 212v.

Vencedor primera màniga divendres: Ferry Borrell, 205v.

Vencedor segona màniga divendres: Josete, 214v.

Vencedor absolut: Josete, 214v.

Volta ràpida: Josete, 13:061, pista 4.

ResultatsFitxa tècnica – Classificació social Individual Classificació per grups

Galeria de fotografies

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA F1 NSR, Social Budellets 2022

Categoria: F1 NSR

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Rafa, 209v.

Vencedor segona màniga dijous: Eliot, 209v.

Vencedor primera màniga divendres: Toni Roset, 206v.

Vencedor segona màniga divendres: Dani, 214v.

Vencedor absolut: Dani González, 214v.

Volta ràpida: Josete, 12:866, pista 4.

ResultatsFitxa tècnicaClassificació social IndividualClassificació per grups

Fotografies:

CRÒNICA DE LA 1A CURSA EN CATEGORIA LMP, Social Budellets 2022

Categoria: LMP

Format: individual

Vencedor primera màniga dijous: Rafa, 210v.

Vencedor segona màniga dijous: Josete, 214v.

Vencedor primera màniga divendres: Ray, 210v.

Vencedor segona màniga divendres: Dani, 216v.

Vencedor absolut: Dani González, 216v.

Volta ràpida: Dani González, 12:742, pista 4.

ResultatsFitxa tècnicaClassificació social IndividualClassificació per grups

Fotografies:

CRÒNICA DE LA 1a CURSA en CATEGORIA GT, Social Budellets 2022

Dimecres 12, dijous 13 i divendres 14 de gener del 2022

Categoria: GT1/GT2/GT3

Format: individual

Vencedor primera màniga dimecres: Òscar, 195v

Vencedor segona màniga dimecres: Dani, 213v

Vencedor primera màniga dijous: Oliván, 205v

Vencedor segona màniga dijous: Besay, 216v

Vencedor primera màniga divendres: Carbajo, 208v

Vencedor segona màniga divendres: Palanca, 214v

Vencedor absolut: Besay, 216v

Volta ràpida: Besay, 12:755, pista 4

ResultatsFitxa TècnicaClassificació Campionat Social Individual Classificació per grups

Fotografies: